Güven ve Sağlık

Doktor Kontrolü

 

Okulumuzda yıl boyunca Eylül – Haziran ayları arasında haftanın belirli bir günü doktor kontrolü yapılmaktadır. Eğer çocuğunuzun o hafta içinde bir rahatsızlığı varsa lütfen doktor kontrolünden bir gün önce size yollanılan “Hastalık Bilgilendirme Formu” nu doldurarak okula geri yolladığınızdan emin olunuz. Bu kontroller sonunda doktorumuz gerekli gördüğü durumlarda velilerimiz ile anında iletişime geçerek gereken müdahale ve ilaç tavsiyelerini iletmektedir.

 

BESLENME YÖNETMELİĞİ

 

Çocuğunuzun doğumuyla birlikte sağlıklı beslenme alışkanlıklarının ve yiyeceklerin sağlıklı koşullar altında hazırlanmasının öneminin kendilerine kazandırılması gerekmektedir. Bu nedenle, okulumuzun yemek listesi bir çocuğun her gün beslenme piramidinde alması gereken sebze, meyve, protein ve diğer pek çok sağlıklı besin öğesini içermektedir.

Okulöncesi dönemde bir çocuk gerektiğinde kendi yemeğini kendi hazırlayabilmelidir. Bunun için gerekli olan sağlıklı besin öğelerinin seçimini yapmayı öğrenme süreci bir markete ya da pazara bir ebeveynle yapılacak olan keyifli bir aktivite ile başlayabilir. Çocuklarınıza sağlıklı sebze ve meyve seçmenin püf noktalarını öğretebilir, raftan aldığınız bir ürünün etiketinde nelere dikkat ettiğinizi ona okuyarak öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızı dışarıdan sipariş edilen patates kızartması, pizza, hamburger gibi hazır ve dondurulmuş gıdalar yerine ev yapımı sağlıklı çorba, sebze ve et yemekleriyle beslenme alışkanlıklarının çok erken aylarda kazandırılmaya başlaması, ilerleyen ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde tek başına yapacağı yemek seçimlerinde sağlıklı alışkanlıklar edinmesine yardımcı olacaktır.

Sağlıklı beslenme Binbir Çiçek Çocuklar Evi ve Montessori Önokulu’nda günlük programımızın çok önemli bir parçasıdır, bu nedenle velilerimizden sağlıklı yaşamın ve kaliteli besinlerle beslenmenin öneminin çocuklarımıza aktarılması ve öğretilmesi konusunda gerekli desteğin sağlanmasını büyük bir hassasiyetle beklemekteyiz. Bir gıdanın değerini çocuklarımıza öğretmek için izleyeceğimiz en iyi yol günlük hayatımızda da doğal formuna mümkün olduğunca yakın gıdalar seçerek onlara örnek olmaktır.

X